Co wpływa na to, że jedne reklamy sprzedają lepiej niż inne

Jak myślisz, co najbardziej wpływa na to, że jedne reklamy sprzedają lepiej niż inne? 🤔

 

Pracując ponad 10 lat w marketingu i biorąc udział w życiu wielu firm, udało mi się jak ornitolog w lesie podpatrzeć, które ptaszki znoszą złote jajka, a które mają problem z uwiciem gniazdka. Oczywiście nie chodzi tu o przyrodę, a raczej o to, co często kryje się pod prześmiewczą nazwą „marketingowe czary-mary”, tak naprawdę to nie wyprawa do komnaty tajemnic z różdżką, a raczej gra zespołowa wielu czynników.

 

Zacznijmy jednak od początku!

 

Bardzo często spotkałem się, z tym że osoby będące właścicielami firmy kładły duże nadzieje w tym, że wystarczy ustawić dobrą reklamę w mediach społecznościowych lub w innych platformach i można sprzedać “wszystko”, że wystarczy dobre hasło, a klienci oddadzą nam swoje pieniądze i będą wić się jak wąż pod wpływem muzyki granej na flecie przez Indonezyjczyka.

Jest w tym ziarno prawdy, ale jak się przyjrzeć temu, co z ziarna powstaje, okaże się, że może mieć płytkie korzenie lub rozbudowane, np. jak wiekowy DĄB. Dla firm takimi korzeniami jest rozpoznawalność, polecenia, jakość produktów, zaufanie klientów, siła przekazu osób, które o firmie mówią i ich ilość itd.

Wyobraźmy sobie teraz sytuacje, przychodzi do Ciebie klient, sprzedajesz mu buty 🏃‍♂️ do biegania, mówisz, że są super, zachwalasz je i opowiadasz, że cała Twoja rodzina w nich robi życiówki i psu też kupiłeś do gryzienia, a co.
Buty sprzedałeś, ale wiesz, że klientowi rozpadną się one szybciej, niż spali choćby 100 kalorii. Czy ten klient do ciebie wróci na następne zakupy, pewnie nie! Ba jeszcze powie znajomym, że nie warto u Ciebie kupować. Wyobraź sobie, co by było, gdybyś mu sprzedał dobre buty, nawet z górnej półki cenowej. Polecałby Cię dalej i stwierdził, że warto wydać więcej, a Ty nie zrobiłeś go w BAMBUKO!

 

Więc czy, to jakie produkty i usługi sprzedajesz, ma wpływ na rozwój Twojej firmy, oraz czy są elementem promocji? Tak, jak najbardziej.

 

Marketing to gra zespołowa wszystkich czynników na styku Twojej firmy z klientem, od tego, jak wyglądasz w Internecie po doświadczenia klienta po zakupie. Nawet przy rodzinnej kolacji Twoja firma może stać się tematem rozmowy, więc warto zadbać o to, aby były to w większości pozytywy.

 

Podsumowując, na sprzedaż ma wpływ wiele czynników i każdy warto pielęgnować w skali długoterminowej, w krótko terminowej warto zadbać o DOBRĄ ofertę/produkt, rozpoznawalność i zbudowanie zaufania np. przez skorzystanie z polecania osób posiadających większe grono swoich fanów.

Brak komentarzy
Zostaw komentarz